Ať už jste mladý nebo starý - heřmánek zná každý. Je to jedna z nejznámějších bylin v Evropě a díky širokému spektru použití byla již ve starověkém Egyptě vysoce ceněna. Egypťané je považovali za svaté a uctívali je jako květ boha slunce kvůli žlutému středu rostliny. Stále se považuje za univerzální lék na rány, nachlazení, bolesti žaludku nebo problémy se spánkem.


Hieronymus Bock, slavný botanik ze středověku, byl také nadšený rozmanitými účinky heřmánku. Ve svém herbáře z roku 1577 napsal, že nikdo nemůže heřmánek dostatečně docenit ani popsat všechny jeho účinky. Například přechází k účinkům heřmánkového oleje na zmírnění bolesti. Díky svým všestranným pozitivním vlastnostem je tato léčivá rostlina velmi populární i dnes.


Má uklidňující účinek, tlumí zánět a může zmírnit příznaky interně i externě. Interně, heřmánkové květy (jako čaj) pomáhají při nachlazení a žaludečních potížích. Při aplikaci zvenčí může rostlina pomoci při hojení ran. Dokonce si rozvíjí svou sílu v péči o vlasy. Posiluje strukturu vlasů a dodává vlasům hedvábný lesk.


Ve společnosti alkmene® používáme v našich produktech i populární léčivý heřmánek pro ideální péči o pleť a péči o vlasy. Naše moderní recepty obsahují heřmánkový olej pocházející z certifikovaného organického pěstování a další vysoce kvalitní přísady.